Школу је посетила екипа Јуроњуз( Euronews Serbia) поводом проглашења Мокре Горе за најбоље туристичко село на свету

Како ТАНЈУГ јавља.  2.децембра, 2021.године, заседала је Светска туристичка организација УН и у конкуренцији од 170 села  из 75 земаља широм света ( свака земља је имала право да представи по 3 села), према веома строгим критеријумиима, Мокра Гора је , поред предложених Гостиља и Тршића из наше земље, освојила јединственом природом захтевне судије.
У срцу најбољег туристичког села је наша школа, па сада нема натраг: велика титула носи са собом и велику пажњу, на првом месту медија.  Екипа  Јуроњуза, наоружана фотоапаратима и камерама, пожелела је  да изблиза упозна, а другима приближи мале људе, који ће захваљујући подршци својих наставника, касније постати велики људи, они који познају,  негују и чувају благодети свог краја.  Тако  Мокра Гора има шансе да задржи титулу још дуго, као Меси- Златну лопту. Једноставно, тако Мокра Гора има шансе!

ЛИНК КА ЧЛАНКУ