НАСТАВА НА ДАЉИНУ ОБАВЕШТЕЊА

Лекције које постављају наставници можете погледати, преузети или прочитати на сајту школе у делу КУТАК ЗА УЧЕНИКЕ.

Упутство за наставу на даљину можете скинути ОВДЕ.

Обавештење за родитеље о настави на даљину можете скинути ОВДЕ.

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА РОДИТЕЉЕ ПРОЧИТАТИ ОВДЕ.

Настава на даљину ће почети у уторак 17.3.2020. године у 8 часова на РТС3.

ВАЖНО ОБАВЕШТЕЊЕ - ПРОМЕНА КАЛЕНДАРА ОБРАЗОВНО ВАСПИТНОГ РАДА У ОСНОВНОЈ ШКОЛИ

Распоред наставе на РТС3 биће доступан на лику

или можете скинути распореде у Word-у

Распоред часова за наставу на даљину у Word-у од 1. до 4. разреда од уторка 17.3,2020, до суботе 21.3.2020. године

Распоред часова за наставу на даљину у Word-у од 5. до 8. разреда од уторка 17.3,2020, до суботе 21.3.2020. године

Распоред часова за наставу на даљину у Word-у од 1. до 4. разреда од понедељка 23.3.2020. до петка 27.3.2020. године

Распоред часова за наставу на даљину у Word-у од 5. до 8. разреда од  понедељка 23.3.2020. до петка 27.3.2020. године

Распоред часова за наставу на даљину у Word-у од 1. до 4. разреда од понедељка 30.3.2020. до петка 3.4.2020. године

Распоред часова за наставу на даљину у Word-у од 5. до 8. разреда од  понедељка 30.3.2020. до петка 3.4.2020. године

Распоред часова за наставу на даљину у Word-у од 1. до 4. разреда од понедељка 6.4.2020. до петка 10.4.2020. године
Распоред часова за наставу на даљину у Word-у од 5. до 8. разреда од  понедељка 6.4.2020. до петка 10.4.2020. године

ОБУСТАВА НАСТАВЕ

Председник Републике Србије Александар Вучић саопштио је синоћ да је због ситуације са коронавирусом донета одлука о проглашењу ванредног стања на територији целе Републике Србије. У складу са тим, школа од сутра неће радити. Благовремено ћемо вас обавештавати о даљим корацима.
ДИРЕКТОР ШКОЛЕ
Оливера Мисаиловић

Обавештење

15.03.2020. године
ПРЕДШКОЛСКА УСТАНОВА
ОСНОВНА ШКОЛА
СРЕДЊА ШКОЛА
– директору
Поштована/-и,
У складу са Одлуком о проглашењу ванредног стања на целој триторији Републике Србије, која је ступила на снагу вечерас 15.03.2020. године, установе образовања и васпитања неће радити од понедељка 16.03.2020. године.
У току сутрашњег дана школе ће добити потребне информације и упутства за организовање и спровођење наставе на даљину почевши од 17.03.2020. године (уторак). Од директора школа и наставника очекује се да у току сутрашњег дана изврше потребне припреме и информисање ученика и њихових родитеља/законских старатеља о организованој настави на даљину. Потребно је планирати обавештавање ученика и координацију наставе на даљину тако да што мањи број запослених долази у установу, а да своје радне обавезе у највећој мери обављају од куће. Током боравка у установи сви запослени су у обавези да се придржавају здравствено-хигијенских мера, упутстава и наредби надлежних служби.
У данима који су пред нама Министарство просвете, науке и технолошког развоја ће пружити потребну помоћ школама, ученицима и њиховим родитељима да наставу на даљину организују, спроводе и прате на делотворан и ефикасан начин.
Заједничким напорима, добром координацијом и синхронизованим активностима можемо допринети да се актуелна кризна ситуација за образовни систем, али и систем у целини, предупреди и тиме ублаже њене последице. У том смислу, позивамо Вас на посвећено деловање и одговорно поступање!
С поштовањем,
Министарство просвете, науке и технолошког развоја
15.03.2020. године

МЕРЕ ПРЕВЕНЦИЈЕ ПРОТИВ ВИРУСНЕ ИНФЕКЦИЈЕ

Министарство просвете, науке и технолошког развој упутило данас је обавезујућу препоруку свим основним и средњим школама у Републици Србији, а циљу превенције ширења евентуалне инфекције. Министарство је  подсетило школе да се придржавају мера у складу са здравственим препорукама, а на терену су просветна и  санитарна инспекција које надзиру школе у вези са применом мера хигијене.
Потребно да школе предузму следеће мере:
• редовно одржавање школског простора: проветравање учионица, чишћење дворишта и учионица и редовно пражњење корпи за отпатке, користећи рукавице;
• прање и дезинфиковање подова, зидова, врата и површина клупа;
• редовно снабдевање сапуном тоалета, учионица и трпезарија;
• подстицање ученика на прање руку;
• препоручити ученицима и одраслима да не додирују очи, уста и нос неопраним рукама;
• не размењивати храну и не користити исте чаше и флашице за воду;
• употребљене папирне марамице и убрусе редовно одлагати у корпе за отпатке;
• планирати часове одељенског старешине у свим разредима посвећене одржавању личне хигијене и непосредног окружења, али и комуникацији која није подложна паници и ширењу непроверених информација;
• препоручити родитељима и ученицима да се одложе прославе и дружења;
• планирати активности ученичког парламента које ће подстицати ученике на редовно одржавање личне хигијене и одржавање школског простора;
• поставити препоруке о превентивним активностима на сајт школе;
• у оквиру наставних и ваннаставних активности планирати, у складу са предметном облашћу, васпитно-здравствене теме односно упознавање са путевима вирусних инфекција и информисања.