Мокра Гора - најбоље туристичко село на свету

Поводом проглашења Мокре Горе за најбоље туристичко село на свету, школу је посетила екипа  Euronews.
Да подсетимо , 2.децембра, 2021.године, заседала је Светска туристичка организација УН и у конкуренцији од 170 села  из 75 земаља широм света ( свака земља је имала право да представи по 3 села), према веома строгим критеријумима, Мокра Гора је , поред предложених Гостиља и Тршића из наше земље, освојила јединственом природом захтевне судије.
Током боравка у школи, екипа је непрестано хвалила изглед и амбијент за боравак и учење. Након обиласка, посетиоци су разговарали са наставницима, ученицима и директорком школе, Оливером Мисаиловић.  Наглашено је да наредне школе школа у Мокрој Гори обележава 150 година постојања, што је на неки начин упућен позив, да се иста екипа појави на пролеће наредне године.

ЛИНК КА ЧЛАНКУ