АКТИВНОСТИ

Обавештење за радну суботу

Обавештвају се ученици и наставници ОШ "Богосав Јанковић" да ће субота 7. 5. 2022. године бити наставни дан.

Настава ће се одвијати по распореду од ПОНЕДЕЉКА.

ОБАВЕШТЕЊЕ ЗА УСКРШЊИ РАСПУСТ

ОБАВЕШТАВАЈУ СЕ УЧЕНИЦИ, ДА ПРОЛЕЋНИ РАСПУСТ ПОЧИЊЕ У ПЕТАК 22.4.2022. ГОДИНЕ И ТРАЈАЋЕ ДО 3.5.2022. ГОДИНЕ.

ПРВИ НАСТАВНИ ДАН ПОСЛЕ РАСПУСТА ЈЕ СРЕДА 4.5.2022. ГОДИНЕ.

УЧЕНИЦИМА И ЊИХОВИМ РОДИТЕЉИМА, КАО И СВИМ ЗАПОСЛЕНИМА У ШКОЛИ ЧЕСТИТАМО ПРЕДСТОЈЕЋЕ ПРАЗНИКЕ.

Тематски дан - Васкрс

Кроз говорне  вежбе, преко задатака за сабирање  и одузимање, дискусије из света око нас, певања Васкршње песмице из енглеског, приче о Васкрсу из веронауке, до  ликовне радионице, чији се продукти виде на фотографијама, реализован је тематски дан о Васкрсу. Главни актери су се потрудили  да  око посматрача ужива у живописним бојама. Такође су присутне и разноврсне технике у раду, а што је најважније, заступљена је активна настава, у којој су колеге   имали  улогу давања прецизних смерница и надгледања, уз неопходне повратне информације и вредновање ученичких одговора и радова.
Кремна

Биоска

Мокра Гора

Дан планете Земље

По идеји колегиница,  професора географије и биологије , обележавање Дана наше планете је постало редовна пројектна активност. Продукти   су најчешће  тематски постери, који  су изложени у холу школе ( матичне и свих издвојених одељења). Уз изложбену ( ликовне вештине ученика), ови постери имају  образовну сврху пре свега. Могу се научити и 12 еколошких заповести, што   целокупној активности даје  и васпитни карактер.
Биоска

Мокра Гора